מתכון פסטלי

המתכון קיים כבר 6,000 שנים והוא מוזכר בכתבים של יוון העתיקה במזרח הקרוב. שמו המוכר ביותר הוא 'פסטלי', אך ישנם הקוראים לו 'ארוחת בוקר יוונית'.

ממתק מרפא זה מוזכר באלידיאה של הומרס תחת השם אינטריון. זה הממתק הכי טעים שאי פעם תטעמו, שהוא גם בעל תכונות מרפאות בו זמנית.

באלידיאה של הומרס, אינטריון או פסטלי, ניתן ללוחמי הלנס לפני כל קרב, כדי שתהיה להם האנרגיה להשקעת המאמצים המרובים שהם צריכים כדי לנצח.

הפסטלי מוזכר גם בכתבים המצריים הקדומים, שם נשים היו משתמשות בו כדי להמריץ את בלוטות ההורמונים. הכותב היווני המפורסם וה-"אבא" של ההיסטוריה, הראדות, תיאר את הפסטלי כמרפא ומענג בו זמנית.

אז מה זה בעצם פסטלי? זו היא תערובת של שני מרכיבים בריאים במיוחד, שומשום ודבש. ישנו שם נוסף לממתק בריא זה והוא טורט שומשום ודבש.

 

יתרונותיו וסגולותיו המרפאות של פסטלי:

השילוב של שני מרכיבים אלה ייתן לכם את הגביע הקדוש של רכיבים מועילים שהם בין היתר: אבץ, ברזל, סידן, מגנזיום, סיבים תזונתיים, נחושת ורצף של ויטמינים במיוחד מקבוצת B, כלומר את כל מרכיבי המפתח לבריאות טובה ולתפקוד תקין של גופכם.

על פי מחקרים, השילוב שנוצר מהסינרגיה שבין שני מרכיבים טבעיים לחלוטין אלה, יעיל מאוד לוויסות השומן בדם, במיוחד ביחס שבין כולסטרול ה- LDL וכולסטרול ה- HDL.

הפסטלי משפיע בצורה חיובית על וויסות פעימות לב לא סדירות, לחץ דם גבוה ועל מחזור הדם. הוא ימלא אתכם באנרגיה ובכוח הדרושים לכם על מנת להתמודד עם עבודה קשה פיזית ו/או מנטלית.

החוקרים הראו שאכילה קבועה של פסטלי פותרת עייפות כרונית, חרדה ודיכאון. שילוב מדהים זה פותר מתח כרוני תוך 3 שבועות רצופים של אכילה.

מחקר חדש שפורסם בכתב העת 'תזונה קלינית' מאשר את ההשפעה שיש לדבש ושומשום בהפחתת דיכאון, טרשת עורקים ולחץ דם גבוה.

יתרה מכך, הפסטלי מכיל 182 אלמנטים המועילים לגופנו, הוא מכיל שפע של נוגדי חמצון המונעים את התפתחותם של סרטן ומחלות רציניות אחרות ברמות התאים.

אכילת ממתק אחד או שניים בלבד, לפני כל אירוע חשוב ימלאו אתכם באנרגיה חזקה ומתמשכת לאורך זמן, זאת אומרת שהפסטלי פועל כ"דלק" לבריאות של כל איבר ואיבר בגופנו.

המתכון להכנת פסטלי

מרכיבים:

 • 300 גרם טחינה גולמית (עדיף אורגנית טהורה, לא קלויה, לא קלופה, מונבטת)
 • 300 גרם דבש טהור (עדיף אורגני לא מהול) או רכז חרובים
 • קערת זכוכית
 • קופסת זכוכית או פלסטיק לאחסון
 • סומסום או אגוזים גרוסים

 

אופן ההכנה:

 • תנערו היטב את הטחינה בקופסה שלה, כדי שתהיה לכם כמות שווה של שמן וטחינה.
 • כעת תערבבו יחד את הטחינה והדבש או רכז החרובים בקערה.
 • אמנם שני המרכיבים נוזליים, אך שימו לב שכאשר הם מעורבבים היטב יחדיו, הם מקבלים מרקם של פלסטלינה.
 • במהלך הערבוב אתם יכולים להוסיף חופן של אגוזים טריים או סומסום מקולפים וגרוסים.
 • שימו לב: אל תאפו את הממתק הזה, מכיוון שהחום הורס את כל מה שבריא בו.
 • עכשיו כשהכול מעורבב היטב, תצרו צורות שאתם אוהבים מהתערובת הנפלאה הזו.

 

את הצורות שאתם מכינים שימו בתוך קופסת זכוכית או בקופסת פלסטיק עם נייר אפייה בתוכה. לאחר שסיימתם והקופסה מלאה, תכניסו אותה למקרר כך שהממתקים הטעימים והבריאים שהכנתם יישארו טריים. בחוץ הם מתקלקלים.

מומלץ לאכול בין 2-3 ממתקים ביום כדי לרפא ו/או לטפל בגופכם. אך היו בטוחים שמהרגע שבו תטעמו אותם, אתם לא תפסיקו לאכול אותם.

תיהנו מהממתק הטעים, הבריא והנדיר שהכנתם. או הצטרפו לטיולים הבריאים נוגדי דיכאון והיומיים שלנו בהם תוכלו לטעום את הפסטלקי בגרסה הקפריסאית שלה 

לתיאום סיור נכסים בפאפוס

סגרתם טיסה ומלון בפאפוס?

מצויין!

לכל הטיולים היומיים והאטרקציות לחצו: