קפריסין מציעה את אחת מתוכניות התושבות המובילות באירופה. זהו תהליך פשוט הדורש השקעה של €300.000 + מע"מ ויצירת הפקדה קבועה למשך 3 שנים של €30.000 . והתושבות מובטחת תוך 2-4 חודשים. מדריך זה מסביר את היתרונות, הדרישות והנוהל לקבלת תושבות קבע בקפריסין

היתרונות של מגורי קבע בקפריסין:
קפריסין היא מקום מצוין לעבור עבור אנשים המחפשים את איכות החיים, הביטחון והחינוך הטוב לילדיהם. זוהי אחת המדינות הבטוחות ביותר בעולם, עם סביבה נקייה, חופים צלולים והיסטוריה נהדרת. קפריסין היא מדינה קטנה של פחות ממיליון אנשים שהיא מרכז עסקים בינלאומי לחברות ויש לה יותר מ -3 מיליון תיירים בשנים האחרונות. לתוכנית התושבות הקבועה אין דרישות שפה כלשהן, היא דורשת ביקור בקפריסין אחת ל-2 שנים ומאפשרת להורים, להורים, להורים ולילדים תלויים עד גיל 25 לקבל תושבות קבע.

סוגי תושבות קבע:
קפריסין מספקת מסלול מהיר ותוכנית תושבות קבע במסלול איטי. ערכת המסלול המהיר לוקח בערך 2-4 חודשים לאישור תושבות קבע ואילו תוכנית תושבות קבע המסלול האיטי לוקח בערך 18-24 חודשים.

כיצד להשיג מגורים קבועים במסלול מהיר בקפריסין:
הדרישות לתושבות קבע מהירה בקפריסין הן כאפשרויות הבאות:
רכישת נכס חדש מיזם בשווי של לפחות €300.000 בתוספת מע"מ בקפריסין.
צור הפקדה בנקאית קבועה של €30.000 בבנק קפריסאי חסום לפחות 3 שנים. סכום של €30.000 צריך לבוא מחו"ל.
להוכיח הכנסה שנוצרה בחו"ל בסכום שנתי של €30.000 בתוספת €5.000 עבור בן הזוג וכל ילד תלוי ו 8.000 € עבור כל הורה.

הליך:
הבקשה לתושבות קבע במסלול מהיר בקפריסין יכולה להיות מוגשת רק לאחר שהמפתח מקבל תשלום של לפחות €200.000 (בתוספת מע"מ). ההליך לקבלת יחסי ציבור בקפריסין הוא כ:
בחירה בנכס חדש בשווי של לפחות €300.000 בתוספת מע"מ.
הפעולות הדרושות מעורך דין לביצוע התהליך הינו:

1.להסביר את ההליך לענות על כל שאלה
2. תאור הערכה של התקציב הכולל
3. אתה חותם על המסמכים המתאימים לקובץ עם הרשויות
4. עורך הדין נותנן לך רשימה של המסמכים התומכים הדרושים לנו כדי להגיש את בקשתך.
אבטחת הנכס והפחתת מע"מ.

עורך הדין ממשיך לשלבים הבאים:
1. בדיקת הנאותות המשפטית על הנכס.
2. הכן את חוזי הרכישה והחתמתם. אם אתה בקפריסין אתה יכול לחתום עליהם בעצמך. אם אתה בחו"ל יש לחתום על ייפוי כוח המאפשר לעורך הדין לחתום על החוזה בשמך (לאחר אישורך) ולאחר מכן להגיש אותו במרשם המקרקעין; ו-3. הגשת היישום להפחתת מע"מ
3. אתה שולח ל עורך הדין את המסמכים המבוקשים
4. עורך הדין מגיש את הבקשה ליחסי ציבור ברישום האזרחי והגירה המחלקה לאחר סכום של €200.000 בתוספת מע"מ מולם למפתח.
5. האישור ניתן בעוד כחודשיים עד ארבעה ואתה מבקר בקפריסין כדי לתת תכונות ביומטריות (צילום וטביעות אצבעות) במשרד ההגירה המחוזי (למשל בפאפוס) להנפקת הכרטיס האלקטרוני. כחודש לאחר מכן מונפקים האישורים והכרטיסים האלקטרוניים.

מי יכול לקבל תושבות קבע ב קפריסין?
כל אדם ממדינה שאינה חבר באיחוד האירופי יכול להגיש בקשה ולקבל תושבות קבע בקפריסין בתנאי שהוא עומד בדרישות שהוזכרו לעיל. משפחתו של המבקש יכולה לקבל יחסי ציבור בקפריסין, כולל בן הזוג, כמו גם ילדים עד גיל 18 וילדים בוגרים תלויים כלכלית עד גיל 25 (לומדים בחו"ל או שיש להם בעיות בריאות). כמו כן, ההורים של המבקש או ההורים בחוק של המבקשים יכולים גם לקבל היתר. על מנת שמשפחת המבקש יקבל מגורים קבועים, על המבקש להציג הכנסה שנתית נוספת בסך 8,000 אירו לכל הורה או הורה בדין ולכל ילד סכום נוסף של 5,000 אירו.

מידע בסיסי:

1. רכישת נכס
נכסים יד שנייה אינם זכאים לתושבות קבע במסלול מהיר.
ניתן לקנות 2 נכסים בסכום של €300.000 בתוספת מע"מ בתנאי שהם חדשים .
שתי יחידות דיור, או יחידת מגורים אחת וחנות אחת עד 100 מ"ר; 3. יחידת מגורים אחת ומשרד עד 250 מ"ר.
2. מע"מ. מע"מ הוא בדרך כלל 19% אולם בקשה למע"מ מופחת מ 19% ל 5% מוגש עבור המגורים הראשונים של המשקיע בקפריסין. למרות שהקבלה שלה היא לפי שיקול דעת, מעולם לא הייתה לנו דחייה בבקשות שלנו.
3. בעלי תושבות קבע בקפריסין אינם מורשים לעבוד אך רשאים לקבל דיבידנדים כבעלי מניות של חברה קפריסאית.
4. חינוך ובריאות.
ילדים מתחת לגיל 18 שיש להם תושבות קבע יכולים ללמוד בבתי ספר ציבוריים בחינם. בעלי תושבות קבע בקפריסין יכולים גם לבקר בכל בית חולים, אך הם מודרים מקופות החולים הכלליות מכיוון שאינם משלמים מס בריאות בקפריסין.
5. אמנם אסור לעבוד, אך בעל תושבות קבע יכול לקבל דיבידנדים מלהיות בעל מניות בחברה
6. על המבקש לפתוח חשבון בנק בבנק קפריסאי ולהעביר לפחות 30,000 אירו. לאחר מכן על המבקש לתת הוראה לבנק ליצור את ההפקדה הקבועה. אם המבקש הולך להיות בחו"ל, אז המבקש יצטרך לאשר את עורך הדין או מישהו אחר על ידי ייפוי כוח סטנדרטי המסופק על ידי הבנק אשר יעשה את ההסדרים אמר בשמו של המבקש.
7. בעלי היתרי תושבות קבע חייבים לבקר בקפריסין לפחות אחת למשך שנתיים. אם המחזיק נשאר מחוץ לקפריסין לתקופה של מעל שנתיים, ההיתר מבוטל

מה לגבי המסלול האיטי של תושבות קבע קטגוריה F?
שיטת המסלול האיטי (המכונה לעתים קרובות קטגוריה F תושבות קבע) לוקח 18-24 לבחינת האישור שלה. דרישותיו הן:
כדי לקבל תושבות בקפריסין או לרכוש או לשכור. יש הכנסה שנתית של לפחות €10.000 בתוספת כ €5.000 עבור בן הזוג של המבקש וכל ילד תלוי.
בעוד הדרישות לעיל נראות פשוטות, משפחתו של המבקש של תושבות קבע במסלול איטי (קטגוריה F) אינם מקבלים תושבות קבע למעט בן זוגו של המבקש וילדים קטינים. כאשר הילדים הופכים 18 בקשת התושבות שלהם פג. למרות שלא היו לנו דחיות לאף אחת מהבקשות המהירות או האיטיות שלנו, בקשות במסלול איטי נמצאות בסיכון להידחות על ידי הרשויות. ככלל אצבע, קרוב יותר לדרישות של יחסי ציבור במסלול מהיר 6.2 אז הסיכויים יותר הבקשה של אחד יש לאישור.

לשיחה עם עורך דין לחצ/י כאן

לתיאום סיור נכסים בפאפוס

סגרתם טיסה ומלון בפאפוס?

מצויין!

לכל הטיולים היומיים והאטרקציות לחצו: